Endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş çift komponenetli poliüretan yapıştırıcılar, genel olarak beyaz eşya, otomotiv, elektronik, gemicilik vb. alanlarda kullanım için geliştirilmiş çok amaçlı ürünlerdir. İki yüzey arasında güçlü ve kalıcı bir yapışma oluşturmak için tasarlanmış ileri teknoloji uygulamalardır. 

 

Ekinoks Kimya ARGE ekibi tarafından geliştirilen ürünler, işletme koşullarına ve proses beklentilerine göre optimize edilmekte ve sürekli geliştirilmektedir. Ürünlerin kürlenme süreleri, karışım oranları, yoğunluk ve viskozite değerleri vb. teknik özellikleri proses koşullarına ve müşteri beklentilerine göre ayarlanabilmektedir.

 

Beyaz eşya sektöründe, çamaşır, kurutucu ve bulaşık makinalarında bulunan üst tablalarda, plastik ve suntanın birbirine yapıştırılmasında kullanılmak üzere geliştirilmiş çift komponentli poliüretan yapıştırıcılar mevcuttur. Yanıcı ve parlayıcı solventler içermeyen ürünler, ROHS direktiflerine uygundur.

 

Dekarbonizasyon ve sürdürülebilirlik çalışmalarımız paralelinde, Ekinoks ARGE tarafından çift komponentli poliüretan yapıştırıcıların BIO versiyonu geliştirilerek karbon ayak izinin %85'lere varan oranlarda düşürülmesi sağlanmıştır.