Zirkonyum ve/veya titanyum esaslı olabilen nano kaplamalar,  çeşitli metaller ve alaşımları ile uyumlu çalışabilen , ağır metal içermeyen , minimum çamur oluşturan, çevreye uyumlu yüzey işlem kimyasallarıdır. Nano kaplama kimyasalları, metal ile boya arasında ince bir film oluşturarak boyanın metal yüzeyine güçlü bir şekilde tutunmasını sağlar.  Ortam sıcaklığında çalışabilen nano kaplamalar, aynı zamanda sağladıkları enerji tasarrufu ile avantaj yaratmaktadır. Fosfat, uçucu organik bileşikler (VOC) vb. kimyasalları içermez. Proseste, çinko fosfat banyolarına göre daha az sayıda banyo ile kaplamalar gerçekleştirilmektedir. Çamur oluşturmaması ve ağır metal içermemesi avantaj olup, arıtma yükünü düşürür.

 

Mevcut uygulamalara göre daha çevreci bir yaklaşımı olan nano kaplamalar, sürdürülebilir bir gelecek için firmaların sıklıkla tercih ettiği kaplama türleri arasına girmiştir. Ürünler daldırma veya sprey uygulamalar için uyumludur.

Tüm proseslerde, banyoların optimum koşullara ayarlanmasında kullanılan, pH ayarlayıcı, demir düşürücü vb. çeşitli yardımcı kimyasallar bulunmaktadır.

 

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.